
DREADY
Pro vytvoření dreadů by měla být délka vlasů alespoň 10 cm. Ve výsledku jsou dready kratší zhruba o třetinu původní délky vlasů. Nicméně není to pravidlem. Záleží na kvalitě vlasů a na typu ukončení dreadu - zda budou konce uzavřené či volné.
Dready lze prodloužit pravými vlasy nebo kanekalonem. Postupem času lze prodloužení zkrátit nebo sundat úplně.
Doba výroby dreadů je různá. Pokud se jedná o dready po celé hlavě, je třeba počítat s minimálně 6-ti hodinovou prací. Pokud se dready produžují, časově se pohybuje doba obvykle okolo 8 - 12 hodin.
Vosky a opalování
Vosky ani opalování při výrobě dreadů nepoužívám. Časem se na tyto dready obaluje špína a prach a samotný vosk se časem drolí. Je to dle mého uvážení naprosto nevhodné řešení a velmi nehygienické.
Mytí a péče
První měsíc je nejlepší dready mýt co možná nejméně. Je nutné používat šampon bez kondicionéru či jiných přísad s balzámy. Mohly by se díky tomu čerstvé dready povolit mnohem rychleji, než by měly. Doporučuji používat takový šampon, jaký jste používali doposud, pokud Vám samozřejmě vyhovoval. Není třeba kupovat nic speciálního. Zda-li je Vaše pokožka hlavy suchá, svědí a tvoří se lupy, doporučuji použít olejíčky (tea tree, bylinkové, dětské). Nezbaví svědění najednou, ale promastí pokožku. Dready potřebují údržbu. Záleží pak na vás, jak moc upravené a udržované je chcete mít. Nové dready potřebují údržby více. Doporučuji dready válet neboli šoulat mezi dlaněmi a čas od času jít na opravu. Když už dready nechcete, nemusíte se ostříhat nakrátko. Není problém dready rozčesat. Je to však časově náročné, nemluvě o tom, že to není úplně bezbolestné. Při rozplétání se dají vlasy docela dobře zachránit. Velmi záleží na kvalitě vlasů, hustotě a jak dready byly vytvořené.